Wstyd a pragnienie bycia piękną

Coroczne wybory Miss Polski skupiają przed telewizorami miliony Polaków – ale jedynie część z nich, głównie kobiety, zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele zabiegów muszą wykonać występujące tam dziewczyny, by dostać się na sam szczyt. Jednym z nim jest zabieg depilacji, który nierzadko obejmuje całe ciało. A to dla wielu pań oznacza konieczność zmierzenia się z własnym wstydem.

Nie ma róży bez kolców

Zazwyczaj mówiąc o depilacji wyobrażamy sobie proste zabiegi kosmetyczne: maszynkę, golarkę, gorący wosk, ewentualnie kremy depilacyjne. Coraz częściej pojawiają się też skojarzenia związane z depilacją laserową – trwałą, bezbolesną, a co najważniejsze także szybką i skuteczną. Przed przyszłymi miss Polski stoi jednak nie lada wyzwanie: poddać się temu procesowi również w kwestiach usuwania owłosienia ze stref bikini, aby zaprezentować się przed kamerami w jak najlepszym świetle. Zanim więc jakakolwiek kandydatka – jak ostatnia miss pochodząca z Tarnowa – stanie na najwyższym stopniu podium i będzie koronowana brylantowym diademem – czeka ją spora przeprawa przez wstydliwą mękę. Finalistki takich konkursów przyznają jednak zgodnie, że chwilowy dyskomfort wart jest późniejszej ceny, jaką okazuje się wygrana lub uzyskanie innego, pobocznego tytułu.

Miss poleca

Wspomniana wyżej tarnowska miss również musiała – jak dziesiątki jej poprzedniczek, a nawet i poprzedników w konkursie mistera – przejść przez żmudne procesu upiększające, kosmetyczne i regeneracyjne. Jednym z nich z pewnością była depilacja laserowa, która ze względu na swoją wysoką skuteczność jest najczęstszą formą depilacji wybieranych przez kobiety. Szczególnie te, które mają świadomość, że standardowa depilacja zajmuje wiele czasu, jest nietrwała, a przy tym istnieje ryzyko skaleczenia się i podrażnienia skóry, jeśli użyje się niewłaściwego kremu lub złej, nieostrej maszynki. Przyszłe i obecne finalistki konkursów piękności muszą zaś liczyć się z faktem, że przez wiele tygodni ich życie będzie życiem w ciągłym biegu, gdzie brakuje czasu na odpoczynek i sen, nie mówiąc już o długotrwałych próbach doprowadzenia swojego ciała do idealnej perfekcji. Dlatego też korzystają z depilacji laserowej, która daje największą pewność, że niechciane owłosienie nie zacznie nagle odrastać, psując estetyczny efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>