Periodontologia

Periodontologia zajmuje się leczeniem chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. Nowoczesne metody współczesnej medycyny pozwalają na szybkie i bezbolesne pozbycie się objawów takich jak: odsłonięte szyjki zębowe, nadwrażliwość, szpary między zębami czy ich przemieszczanie się. Mimo iż periodontologia stawia głównie na profilaktykę, w tym na regularną i dokładną higienę jamy ustnej, oferuje nam również kompleksowe leczenie pod okiem specjalistów.

Innowacyjne metody terapeutyczne, wiedza i precyzja zapewniają pacjentowi możliwość cieszenia się zdrowym i pięknym uśmiechem. Odpowiednia technika szczotkowania zębów i umiejętne czyszczenie ich powierzchni to tylko niektóre z tematów omawianych na wizycie stomatologicznej. Wdrażana jest również profilaktyka fluorkowa oraz modyfikacje żywieniowe. Dentysta może zasugerować nam, jakie produkty spożywcze będą mniej szkodliwe dla naszego uzębienia, a także jakie warto zakupić w najbliższym czasie. Doradzi też najkorzystniejszą metodę leczenia mechanicznego. Począwszy od skalingu, a skończywszy na kiretażu – możliwości jest wiele. Niektóre z nich, tak jak skaling czy piaskowanie, skupiają się na usuwaniu kamienia nazębnego przy użyciu urządzeń ultradźwiękowych, tzw. skalerów. Po całkowitym wyeliminowaniu kamienia i osadu, stomatolog przystępuje do wypolerowania powierzchni zębowych, co zapobiega odkładaniu się płytki nazębnej. Dodatkową zaletą tego zabiegu jest długo utrzymujące się, przyjemne dla pacjenta uczucie gładkości uzębienia. Osoby, które zmagają się z problemem niestabilności zębów, mogą poddać się szynowaniu. Jest to łączenie zębów w blok, który zapobiega ich ruchomości i wyważaniu, a także zapewnia stabilność podczas jedzenia. Zęby mogą być szynowane tymczasowo lub na stałe.

W przypadku poważniejszych schorzeń, np. chorób przyzębia, wykonuje się drobne zabiegi chirurgiczne wykonywane w znieczuleniu miejscowym, tzw. kiretaże zamknięte bądź otwarte. Kiretaż polega na wyczyszczeniu kieszonek przyzębnych z zawartości, która jest główną przyczyną występowania i utrzymywania się stanu zapalnego. Zabieg ten daje bardzo dobre efekty estetyczne i jest w pełni bezpieczny dla uzębienia. Jeśli pacjent uskarża się na problemy z zaawansowaną paradontozą, może być konieczne przeprowadzenie zabiegu płatowego lub sterowanej regeneracji tkanek. Polega to na usunięciu ognisk zapalnych oraz odbudowaniu zniszczonych tkanek przyzębia, jak również kości. Klinika stomatologiczna [http://dentysta-stomatolog.com/szczecin,1.html] dr Gajdy, położona przy ul. Narutowicza 16a w Szczecinie, oferuje wszystkie wymienione wyżej zabiegi oraz szeroki zakres profilaktyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>