Naturalność w modzie

Od kilku lat wzrasta świadomość konsumentek w branży kosmetycznej i pielęgnacyjnej. Chętniej i częściej kobiety czytają składy, porównują, sprawdzają szkodliwość i wpływ na skórę, przestając kierować się wyłącznie umieszczonymi na etykiecie zapewnieniami producentów. Trend ten także ma szansę zawitać do salonów kosmetycznych – jak się okazuje wiele składników pochodzenia naturalnego jest w pielęgnacji równie skutecznych i wielofunkcyjnych jak standardowo używane kosmetyki.

Warto zorientować się, jakich produktów używa nasza kosmetyczka Kraków. Miasto Kraków słynie z organizowanych cyklicznie Targów Zdrowia i Urody oraz medycyny naturalnej, także w tym mieście szukać należy gabinetów, które mają w swojej ofercie zabiegi wykonywane przy pomocy naturalnych kosmetyków. Odwiedzając dany salon kosmetyczny najłatwiej będzie po prostu zapytać, jakich kosmetyków używa się podczas zabiegów, czasem informacje te dostępne są na stronach internetowych gabinetów.

Jakie korzyści przynosi stosowanie naturalnych półproduktów? Pierwszą i najważniejszą ich cechą będzie niski potencjał uczulający. Osoby z wrażliwą, skłonną do podrażnień i wyprysków cerą mogą doświadczyć stanów alergicznych lub zapalnych po skorzystaniu z kilkuetapowego zabiegu oczyszczania, złuszczania i nawilżania twarzy. Przy stosowaniu produktów o bogatych składach identyfikacja składnika uczulającego może być często niemożliwa. Dzięki użyciu kosmetyków o naturalnym składzie, nawet jeśli wystąpi reakcja uczuleniowa, określenie problematycznej substancji nie nastręcza trudności.
Używając w zabiegach półproduktów takich jak zioła, algi, olejki eteryczne, masła i oleje ogranicza także się działanie substancji pomocniczych, do których należą sztuczne kompozycje zapachowe, alkohol, oleje mineralne, czy glikol polietylenowy. Ich obecność ma za zadanie polepszyć parametry użytkowe danego kosmetyku, nie wpływa niestety w żaden sposób na efektywniejsze działanie składników aktywnych. Jednocześnie pamiętać należy, że kosmetyki naturalne mają krótsza datę ważności, ze względu na brak substancji konserwujących.

Branża kosmetyczna zaczęła doceniać znaczenie i możliwości tzw. kosmeceutyków i fitokosmetyków, czyli substancji pochodzenia naturalnego działających w kompleksowy sposób, co jest odzwierciedleniem ogólnoświatowego trendu. Gabinet, w którym oferowane są zabiegi z użyciem takich produktów z pewnością wpisuje się w wizerunek nowoczesnego i podążającego za oczekiwaniami klientów salonu kosmetycznego.

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>