Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne

Zadbany wygląd powinien być domeną każdej kobiety. Wiele z nich stara się dbać o wygląd nie tylko poprzez zdrową dietę, lecz również odpowiednią pielęgnację twarzy i ciała. Coraz większa ilość kobiet odwiedza również salony kosmetyczne, w których profesjonaliści dbają o ich wygląd przy pomocy odpowiednich zabiegów. Jakie z nich są wybierane najczęściej?

Peeling kawitacyjny – wykonywany w salonie kosmetycznym przy użyciu fal ultradźwiękowych. Zabieg ma służyć przede wszystkim uzyskaniu odświeżonej skóry, bez zbędnych warstw martwego naskórka czy zaskórników. Peeling kawitacyjny ma za zadanie również przygotowanie skóry do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Zazwyczaj w cenę zabiegu wliczone jest położenie na oczyszczoną twarz maski algowej czy silnie nawilżającej. Peeling kawitacyjny jest jedną z najdelikatniejszych form oczyszczania skóry twarzy, dlatego też może się na niego zdecydować większość osób (wyjątkami są kobiety w ciąży, osoby z chorobami nowotworowymi, a także osoby mające rozrusznik serca).

Przedłużanie rzęs – zabieg, który jest popularny wśród kobiet w każdej kategorii wiekowej. Służy on poprawieniu wyglądu oczu przy pomocy sztucznych rzęs. Zależnie od wybranej metody kosmetyczka z Bielska Białej dokleja do jednej rzęsy jedną, dwie lub więcej rzęs sztucznych – syntetycznych lub z pochodzących z włosia norki. Decydując się na przedłużenie rzęs można uzyskać efekt naturalny, który sprawia, że oko jest bardziej wyraziste i nie wymaga malowania rzęs tuszem. Możliwe jest także zdecydowanie się na tzw. metodę objętościową, dzięki której spojrzenie nabiera jeszcze większej głębi, lecz uzyskany efekt z pewnością nie będzie naturalny (tzw. efekt Hollywood).

Masaż bańką chińską – to zabieg, na który decydują się zazwyczaj panie mające problemy z cellulitem. Sam zabieg polega na wytwarzaniu podciśnienia, za którego sprawą z masowanej partii ciała usuwane są ciała białych i czerwonych krwinek wspólnie z substancjami toksycznymi. Dzięki masażowi bańką chińską krew i limfa zaczynają krążyć szybciej. W ten sposób udaje się pozbyć nieestetycznej skórki pomarańczowej. Oczywiście zabieg musi być regularnie powtarzany, początkowo najlepiej zdecydować się na jeden zabieg tygodniowo, następnie można zwiększyć jego częstotliwość. Masowane mogą być łydki, uda, pośladki a także ramiona (ich tylna część).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>