Manicure biologiczny

Piękne dłonie są wizytówką każdej zadbanej kobiety. Niestety panie muszą poświęcić mnóstwo czasu, aby ich paznokcie wyglądały zdrowo i pięknie. Jednak często samodzielne kształtowanie płytki oraz malowanie bardziej szpeci niż zdobi. Zapobiec takim problemom mogę regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym, gdzie naszymi dłońmi zajmie się profesjonalistka.

W gabinetach kosmetycznych świadczy się obecnie wiele usług mających na celu zarówno poprawę wyglądu własnej płytki paznokciowej, bądź odbudowę jej sztucznym tipsem. Wśród pań przemija już moda na długie, nienaturalnie wyglądające paznokcie-tipsy (są one głównie wyborem na wyjątkowe okazje np. wesela, sylwestra). Wiele klientek decyduje się na „podrasowanie” wyglądu naturalnej płytki paznokciowej.

Jednym z najmodniejszych ostatnio wyborów jest manicure biologiczny. Kosmetyczka mniej ingeruje w naturalny stan paznokcia i skórek, ponieważ naskórek wokół paznokcia wyłącznie odpycha za pomocą drewnianego patyczka (taki można zakupić w drogerii) lub kopytka. Przez wiele lat mówiono o tym, że skórki należy doszczętnie usuwać. Jednak są osoby, które nie lubią tego zabiegu lub po prostu mocno krwawią przy jakimkolwiek zranieniu. Zresztą praca frezarką także należy do przyjemnych czynności. Manicure biologiczny można wykonać u każdej z pań i chyba każda z przyjemnością z niego skorzysta.

Salon kosmetyczny oczywiście nie musi mieć go wpisanego w spisie swoich usług, jednak kosmetyczce powinno wystarczyć drobne wspomnienie o niewycinaniu skórek. Po odsunięciu zmiękczonego naskórka od płytki paznokcia reszta zabiegu wygląda niemal klasycznie. Dłonie są poddawane peelingowi, a następnie w nie oraz w płytkę paznokciową wklepywany jest odżywczy krem. Kolejnym etapem może być nałożenie kolorowego lakieru na paznokcie wedle wyboru klientki. Lakier można dopasować zarówno do koloru ubioru, jak i samopoczucia oraz okazji.

Manicure przez lata kojarzył się z nieprzyjemnym usuwaniem skórek. Oczywiście narastające na płytkę warstwy naskórka są mało estetyczne, jednak dzisiaj można je również odsuwać, co jest o wiele przyjemniejszą czynnością. Raz na jakiś czas każda kobieta powinna sobie zapewnić taką przyjemność, aby móc ponownie poczuć się piękną i zadbaną. Jeśli masz wątpliwości czy kosmetyczka zgodzi się na wykonanie manicure biologicznego możesz to sprawdzić. Używając wyszukiwarki znajdź gabinet w swojej miejscowości frazą np. „polecana kosmetyczka Białystok”. Każdy gabinet ma dodany opis wykonywanych zabiegów, bądź jeśli go nie znajdziesz zawsze możesz wysłać zapytanie lub przedzwonić. Manicure biologiczny jest znakomitą alternatywą dla manicure klasycznego dla osób, które cenią sobie naturalność.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>