Jak radzić sobie z wadami zgryzu?

Ortodonta to specjalista zajmujący się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu. Niezwykle często potrzeby w okresie dzieciństwa i dojrzewania, kiedy układ kostny dopiero się formuje. To trudna sztuka, która wiąże się z długoterminową opieką nad pacjentem, a w szczególnych sytuacjach i drastyczna. Najczęściej wady korygowane są za pomocą aparatu, jednak zdarzają się sytuacje, które wymagają ingerencji chirurgicznej w strukturę kości twarzoczaszki.

Łódź dentystów ma wielu, przyjmują oni pacjentów w renomowanych gabinetach ortodontycznych. Dla nich najważniejsze jest dobro pacjenta. Szukając najlepszej przychodni, postarajmy się zapoznać z ofertą usług proponowaną przez rozważany gabinet. Gdy zajdzie potrzeba, czy nawet podejrzenie konieczności konsultacji ortodontycznej, zważywszy na wysokie koszty tego leczenia, już na początku naszej drogi powinniśmy wybrać najlepszego specjalistę w tej dziedzinie

W zależności od rodzaju i zaawansowania wady, dostępne są dwa rodzaje aparatów ortodontycznych. Stały i ruchomy. Ruchome aparaty, wymagają od małego pacjenta i jego opiekunów, znacznego zaangażowania i kontroli jego stosowania. Niezbędne jest bowiem regularne zakładanie aparatu na noc, co daje największe i najlepsze rezultaty. Przy wymagających przypadkach konieczne jest zastosowanie stałego aparatu, którego cena do niskich nie należy. Tu możliwy jest dobór materiału, z którego aparat jest wykonany. Dostępne są porcelanowe nakładki lub metalowe. Trzeba jednak wiedzieć, że każdy z nich jest takim samym obciążeniem, które jednak po kilku dniach pozostaje zaakceptowane przez pacjenta. Stały aparat daje możliwość precyzyjnego ustawienia uzębienia w idealnym łuku, choć wymaga to czasu. Każdy rodzić powinien sobie zdawać sprawę, że pierwsze objawy wady zgryzu zazwyczaj są przyczyną niepożądanych przyzwyczajeń. Obgryzanie przedmiotów, wada wymowy lub nieprawidłowe ułożenie zębów wymagają konsultacji.

Leczenie ortodontyczne w starszym wieku jest możliwe, choć znacznie trudniejsze. Wówczas potrzeba więcej czasu na uzyskanie podobnych efektów, a korekcja bywa bolesna. Tak ważnym jest więc, aby zacząć leczenie w jak najmłodszym wieku. Pamiętajmy, że zdrowe zęby, to też brak próchnicy, kamienia i innych przebarwień. W tym celu istotne jest stosowanie się do zaleceń lekarza, profilaktyka oraz wizyty kontrolne. Stomatolog w Łodzi jest więc ofertą, z którą warto się zapoznać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>