Jak dbać o dłonie i paznokcie?

Nasze dłonie i paznokcie codziennie narażone są na kontakt z detergentami, które wysuszają skórę, niszczą płytkę i sprawiają, że staje się ona bardziej łamliwa i podatna na uszkodzenia mechaniczne. Aby temu zapobiec, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację.

Właściwe odżywianie

Podstawowym elementem w tym względzie jest dobrze zbilansowana oraz pełnowartościowa dieta, bogata w magnez, krzem, cynk, żelazo oraz witaminy z grupy B. Tego typu mikroelementy znajdują się między innymi w cukinii, ogórkach zielonych, fasoli szparagowej, bananach, szpinaku, szparagach, brokułach, mleku, wątróbce, rybach i owocach morza, kiełkach soi czy też pestkach dyni i słonecznika. Warto więc powyższe produkty wprowadzić do codziennej diety. W ten sposób paznokcie przestaną się łamać, będą zdrowe, a skóra dłoni stanie się gładka. Zbilansowana dieta, bogata w składniki odżywcze i minerały wpłynie również na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu oraz poprawi nasze samopoczucie.

Profesjonalne zabiegi

Istotną kwestię stanowią również wszelkiego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne, które można wykonywać samodzielnie, tworząc małe SPA w domowym zaciszu. W walce o zadbane i zdrowe dłonie oraz paznokcie przydatne są również wizyty w profesjonalnym salonie piękności. Kosmetyczka Warszawa (swiaturody.com) jest bowiem w stanie wykonać kilkadziesiąt różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, które sprawią, że nasze dłonie będą delikatne w dotyku, a paznokcie silne i niełamliwe. Ważne w tym względzie są wszelkiego rodzaju zabiegi regenerujące i odżywiające, a także peelingi, które usuną złuszczający się naskórek.

Każdy profesjonalny gabinet kosmetyczny świadczy również nieco bardziej skomplikowane usługi, które mają na celu usunięcie przebarwień i poprzecznych prążków z płytki paznokcia. Czasem w takim wypadku wymagana jest konsultacja lekarska, gdyż takie niedoskonałości mogą wiązać się między innymi z zatruciem metalami ciężkimi. Profesjonalna obsługa w salonie oceni zagrożenie i w razie potrzeby skieruje na specjalistyczne konsultacje.

3 comments

  1. Ja również wielką wagę przykładam do wyglądu dłoni i paznokci. Dlatego regularnie chodzę do kosmetyczki :) Polecam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>